50nci Yıl Parkı Cebeci

50nci YIL PARKI

Dilerseniz piknik yapabileceğiniz, dilerseniz çocukları lunaparkta oynatabileceğiniz bir park 50nci Yıl Parkı. 

50nci yil parki 243x300 - 50nci Yıl Parkı Cebeci

50nci Yıl Parkı


Sizlerden öğrenerek gittiğim yeni bir mekan oldu benim bu park. Adını, Cumhuriyetin 50nci yılından alan park, sanıyorum 2009 yılında restore edilip bugünkü halini almış. Parkın konumunu işaretliyorum, Cebeci tarafında. 110 metre uzunluğunda bir direkte dalgalanan şanlı bayrağımız bizi karşılıyor. Alan çok büyük, arabanızı 1 tl park ücreti karşılığında içeri alabiliyorsunuz. Arabasız lunapark ve piknik alanlarına giden yokuşu çıkmak yaz günü tam bir işkence olabilir.

Girişe çok yakın bir yerde sağ tarafta seyir alanında durup Ankarayı izleyebilirsiniz. Park bir tepenin üzerinde. Akşam çok güzel oluyordur eminim Ankarayı izlemek. Biz akşam 6 gibi gidip 8 gibi çıktığımızdan bu keyfi yaşayamadık. 

Girdikten sonra ana yolu takip ettiğinizde önce sol tarafta çocuk oyun parklarını göreceksiniz, devam ederseniz yolun sonunda Lunapark var. 
Çocuk parkının orada mini bir kafe var. Çok şirin görünüyordu ama burada oturamadık. Çocuklar lunapark için acele ettiler, çıkışta da karınları acıktığından uğrayamadık. Siz giderseniz benim için de bir çay için olur mu? Çok içimde kaldı1f60a - 50nci Yıl Parkı Cebeci

Park alanı çok temiz ve çok bakımlı diyebilirim. Oturabileceğiniz kamelyalar ve piknik masaları mevcut. 

Lunaparktaki çalışan oyuncak sayısı kadar arızalı olanlar var. Dönme dolap, salıncak ve dragon çocukların binebildikleri oldu. Çoğu oyuncak 12 yaş üstü. Dikmen Vadisindeki oyuncaklar tamamen çocuklar içinken buradakiler yetişkinlere de hitap ediyor, tabi çalışıyorlarsa 1f60a - 50nci Yıl Parkı Cebeci. Her oyuncak 5 tl. 
Not: Bilmeyenler için uyarım; lunapark kapısından akşam karanlıkta çıkmayın lütfen. Yol inanılmaz kötü. Karanlıkta çok tehlikeli olabilir.

NASIL GİDİLİR?

Aşağıdaki harita üzerindeki ikona tıklarsanız google maps de parkın yeri açılacaktır. 

Adresi: 50. Yıl Mahallesi, 104. Sk. No:1, 06590 Çankaya/Ankara

 

INSTAGRAM SAYFASINI ZİYARET ETTİNİZ Mİ?

Instagramda “CocuklaHayat.Ankara” sayfasında 50nci Yıl Parkı  ile ilgili yazılmış yorumları okuyabilirsiniz.

View this post on Instagram

50. Yıl Parkı Dilerseniz piknik yapabileceğiniz, dilerseniz çocukları lunaparkta oynatabileceğiniz bir park 50. Yıl Parkı. Sizlerden öğrenerek gittiğim yeni bir mekan oldu bu park. Adını, Cumhuriyetin 50nci yılından alan park, sanıyorum 2009 yılında restore edilip bugünkü halini almış. Parkın konumunu işaretliyorum, Cebeci tarafında. 110 metre uzunluğunda bir direkte dalgalanan şanlı bayrağımız bizi karşılıyor. Alan çok büyük, arabanızı 1 tl park ücreti karşılığında içeri alabiliyorsunuz. Arabasız lunapark ve piknik alanlarına giden yokuşu çıkmak yaz günü tam bir işkence olabilir. . Girişe çok yakın bir yerde sağ tarafta seyir alanında durup Ankarayı izleyebilirsiniz. Park bir tepenin üzerinde. Akşam çok güzel oluyordur eminim Ankara’yı izlemek. Biz akşam 6 gibi gidip 8 gibi çıktığımızdan bu keyfi yaşayamadık. . Girdikten sonra ana yolu takip ettiğinizde önce sol tarafta çocuk oyun parklarını göreceksiniz, devam ederseniz yolun sonunda Lunapark var. Çocuk parkının orada mini bir cafe var. Çok şirin görünüyordu ama burada oturamadık. Çocuklar lunapark için acele ettiler, çıkışta da karınları acıktığından uğrayamadık. Siz giderseniz benim için de bir çay için olur mu? Çok içimde kaldı😊 . Park alanı çok temiz ve çok bakımlı diyebilirim. Oturabileceğiniz kamelyalar ve piknik masaları mevcut. . Lunaparktaki çalışan oyuncak sayısı kadar arızalı olanlar var. Dönme dolap, salıncak ve dragon çocukların binebildikleri oldu. Çoğu oyuncak 12 yaş üstü. Dikmen Vadisindeki oyuncaklar tamamen çocuklar içinken buradakiler yetişkinlere de hitap ediyor, tabi çalışıyorlarsa 😊. Her oyuncak 5 tl. Not: Bilmeyenler için uyarım; lunapark kapısından akşam karanlıkta çıkmayın. Yol inanılmaz kötü. Karanlıkta çok tehlikeli olabilir. #ankaralunapark #50yılparkı #ellinciyılparkı #lunapark #ankaraparkları

A post shared by Emel Demir (@cocuklahayat.ankara) on

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.