Vadi Göl Alabalık Tulumtaş

VADİ GÖL ALABALIK

Vadi gol alabalık 300x294 - Vadi Göl Alabalık Tulumtaş

Vadi Göl Alabalık Tulumtaş’ta

Instagram CocukluHayat.Ankara sayfasında Vadi Göl Alabalık ile ilgili yazmış olduğum yazıyı, çekmiş olduğum resimleri, menüyü ve sizlerden gelen yorumları görebilirsiniz. Not: Vadi Göl Alabalık Kış sezonunda kapalıymış. Gitmek için yaz sezonuna kadar beklemek gerekecek  :-(. Arayıp açıldığından emin olmadan gitmemenizi tavsiye ederim. 

 

 

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Güncelleme:Mekan kış dönemi boyunca kapalı olacakmış😔 girer girmez yeşil rengin ve su sesinin mekana hakim olması, daha iki dakika önce bozkır topraklarda direksiyon sallayan bizleri adeta farklı bir şehire gelmişiz gibi şaşırtmayı başardı. Bir pazar günümüzü, bizi biraz da olsa Ankara’dan uzaklaştıran bu yeşil alanda geçirdik ve tatilde gibi hissettik kendimizi. @vadigolalabalik Gölbaşı Tulumtaş’ta, lokasyonunu işaretliyorum. Tulumtaş’a girince yön tabelaları mekanı bulmamıza yardımcı olacaktır. Lüks bir mekan hayal etmeyin, herşey oldukça mütevazi. Çalışanlar samimi ve içten. Yeni açılmış bir mekan sayılır ve biz buraya gideli neredeyse bir ay olacak. Yeni olduğu için hizmet kadrosu da çok geniş değildi. Eğer personel eksiklerini gidermediler ise gidecek olanlardan en büyük ricam *mümkünse gitmeden önce aramanız*, sipariş sonrası sabırlı olmanız, sabrınız yoksa gitmemeniz:) Yemeklerin gelmesi zaman alabilir, eminim ki size en iyi hizmeti vermek için ellerinden geleni yapacaklardır, yeter ki sabredin. Elbette sizi unuttuklarını düşünürseniz kendinizi hatırlatabilirsiniz😊. Mekanda doğal, küçük ve derin bir göl var. İçinde balıklar da varmış, ama biz göremedik, sadece çok tatlı bir su 🐢vardı bizimle ilgilenen. Çocuklar için büyükçe bir trambolin var, bir de küçük çocuk parkı. Biraz zıpla biraz sallan 🙂 sonra havuzlardaki balıklara yem ver, göldeki kaplumbağayı besle, şimdi de ağaçtan birkaç elma kopartalım, tavuklar da ne çokmuş, kazlar ekmek yer mi acaba?😀. Güzel vakit geçirdik, çocuklar kendi başlarına oynadıklarında dinlendik, ve güzel doyduk. Çocuklar da eğlendiler. Ne mi yedik? Kaan balık istedi, aşçı abisi ona somon buğulama önerdi. Biz de pilav üstünde gelen tandır yedik. İspir fasulyesini çok severim, yeni pişiyormuş, pişince tadımlık aldık biraz, çok güzeldi. Tatlı olarak çocuklar fırın sütlaçlarını yediler, biz de semaverde çayımızı aldık. Buraya gitmeden önce aklınızda yemek tercihiniz için bir plan yaptıysanız, hüsranla karşılaşmamak için mümkünse arayıp sorun, teyidini alın, olur ya belki o gün tandır ya da ispir fasulyesi yoktur. Pazartesi günleri kapalı, diğer günler sabah 10:00 akşam 21:00 saatleri arasında açık.

Emel Demir (@cocukluhayat.ankara)’in paylaştığı bir gönderi ()

1 yorum

    • Zehra on 24 Eylül 2018 at 15:59
    • Cevapla

    Öncelikle uğraşlarınızı takdir ettiğimi belirtir teşekkürlerimi sunarım. Yalnız tavsiyeniz üzerine biz bu haftasonu buraya gittik ama onca yoldan geri döndük çünkü kapanmış. Bu mekanı kaldırın bence, başkaları da yaşamasın. Sevgiler…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.